Avustralya Dil Okulları
İçindekiler

Avustralya Dil Okulları

Avustralya, eski adıyla Terra Australis olarak bilinen, 1770 yılında İngiliz kâşif Kaptan James Cook tarafından keşfedilen ve 1788 yılında İngilizler tarafından Sydney'de kurulan bir ülkedir. Avustralya'nın resmi dili İngilizce olup, en çok konuşulan dil de İngilizce'dir ve yaklaşık 25 milyon kişi tarafından konuşulmaktadır. Avustralya nın en gelişmiş sektörleri arasında madencilik, tarım, eğitim, turizm ve hizmet sektörü bulunmaktadır. Ülkenin ekonomisini canlı tutan en önemli şirketler arasında BHP Billiton, Rio Tinto, Commonwealth Bank, Westpac ve ANZ Bank yer almaktadır. Avustralya, öğrencilere birçok imkan sunar; bunlardan en önemlileri arasında yüksek kaliteli eğitim sistemi, uluslararası tanınırlık, çalışma izni, çeşitli burs olanakları ve kültürel çeşitlilik bulunmaktadır. Avustralya, sunduğu bu avantajlar sayesinde dünya çapında öğrenci destinasyonları arasında üst sıralarda yer almaktadır.

Avustralya Dil Okulları, dünya çapında yüksek kaliteli dil eğitimi sunan prestijli kurumlar arasında yer alır ve NEAS, English Australia gibi uluslararası kurumlar tarafından akredite edilmektedir. Avustralya'da dil eğitimi alınabilecek toplamda yaklaşık 270 akredite dil okulu bulunmaktadır. Avustralya dil okullarının en yoğun olduğu şehirler arasında Sydney, Melbourne, Brisbane, Perth ve Adelaide öne çıkmaktadır. Avustralya'da dil eğitimi alan öğrenci sayısı yıllık olarak yaklaşık 150.000'dir ve bu sayının yaklaşık %70'ini uluslararası öğrenciler oluşturmaktadır. Avustralya en iyi dil okullarından bazıları şunlardır: Kaplan International Sydney, EC English Sydney, OHC Sydney, ILSC Melbourne, İnternational House Melbourne, LSI Brisbane, Navitas English Brisbane, OHC Melbourne, Kaplan International Melbourne, EC English Melbourne’dir.

Avustralya Dil Okulları

Avustralya Dil Okulu, dil eğitimi almak isteyen öğrencilere İngilizce başta olmak üzere çeşitli dillerde eğitim vermektedir. Avustralya'da dil eğitimi programları arasında Genel İngilizce, Yoğun İngilizce, Akademik İngilizce, IELTS ve TOEFL hazırlık kursları, İş İngilizcesi ve Cambridge Sınav Hazırlık kursları bulunmaktadır. Avustralya'da dil eğitimi süreleri minimum 2 hafta ile maksimum 52 hafta arasında değişmektedir. Avustralya dil okullarında haftalık ders saatleri genellikle 15 ile 25 saat arasında değişir. Kurslar genellikle hafta içi,sabah ve öğleden sonra saatlerinde verilmektedir. Avustralya dil okulu başvuru dönemleri yıl boyunca devam eder, ancak en yoğun dönemler Ocak,Nisan,Temmuz ve Ekim aylarıdır.Türkiye'den başvuru yapacak öğrenciler için en iyi dil eğitimi alınabilecek zaman, kişisel tercihlere ve program uygunluğuna bağlı olarak değişmekle birlikte, yaz tatili dönemi genellikle tercih edilmektedir.

Avustralya’da Dil Okulları, öğrenci profili açısından oldukça çeşitlidir ve dünya genelinden öğrenciler tarafından tercih edilmektedir. Avustralya’da İngilizce dil eğitimi almayı seçen uluslararası öğrencilerin büyük bir kısmı ihtiyaçlarına göre Çin (%28), Brezilya (%15), Kolombiya (%10), Güney Kore (%8) ve Tayland (%6) gibi ülkelerden gelmektedir. Avustralya dil eğitimi alan öğrencilerin en yoğun olduğu şehir Sydney’dir. Öğrenciler en çok Genel İngilizce, IELTS ve TOEFL hazırlık kursları ile Akademik İngilizce programlarını tercih etmektedirler. Avustralya Dil Okulları, eğitim kalitesi ve çeşitliliği ile öğrencilerin ihtiyaçlarına göre eğitim sunmaktadır.

Avustralya'da Dil Eğitimi Alabileceğiniz Şehirler

Avustralya Dil Okulu Fiyatları

Avustralya Dil Okulu Fiyatları, genel İngilizce programları için haftalık ortalama 250-400 AUD arasında değişmektedir. 4 haftalık eğitim ücretleri yaklaşık 1,000-1,600 AUD, 8 haftalık eğitim ücretleri 2,000-3,200 AUD, 12 haftalık eğitim ücretleri 3,000-4,800 AUD, 24 haftalık eğitim ücretleri 6,000-9,600 AUD, 36 haftalık eğitim ücretleri 9,000-14,400 AUD ve 48 haftalık eğitim ücretleri 12,000-19,200 AUD civarındadır.Hafta sayısı arttıkça fiyatlar genellikle düşer, yani uzun dönem kayıt olan öğrenciler haftalık bazda daha uygun fiyatlardan faydalanabilirler.

Okul Program

12

Hafta

24

Hafta

36

Hafta

LSI (Brisbane) İş İngilizcesi 6060 11400 17100
Genel İngilizce (20) 4680    
Yarı Yoğun İngilizce (24) 5520 10440 15660
Yoğun İngilizce (30) 6060 11400 17100
Akademik İngilizce 6360 12360 18540
OXFORD HOUSE COLLEGE (Melbourne) Genel İngilizce (09:00-13:30) 4380 8160 12060
IELTS Hazırlık (09:00-13:30) 4380    
High School Hazırlık (09:00-15:00) 4860 9120 13320
OXFORD HOUSE COLLEGE (Brisbane) Genel İngilizce (09:00-13:30) 4380 8040 11880
OXFORD HOUSE COLLEGE (Gold Coast) Genel İngilizce (09:00-13:30) 4380 8040 11880

Neden Avustralya Dil Okulları

Avustralya Dil Kursu, dünya çapında tanınan kaliteli öğretim kadrosu ve modern eğitim yöntemleri ile öğrencilerin dil becerilerini hızla geliştirmesine yardımcı olmaktadır.

Avustralya Dil Okulları, uluslararası öğrencilere sunduğu destek hizmetleri arasında oryantasyon programları, akademik danışmanlık, dil geliştirme atölyeleri, kişisel rehberlik, konaklama düzenlemeleri, vize başvurusu desteği, sağlık sigortası,havaalanı karşılama bulunmaktadır.

Avustralya’da Dil Okulları, öğrencilere gelişmiş teknolojik kaynaklar sunar. Bu kaynaklar arasında interaktif beyaz tahtalar,dil laboratuvarları, çevrimiçi öğrenme platformları ve multimedya araçları bulunur.

Avustralya’da Dil Eğitimi, sınıf mevcutları genellikle 12-15 öğrenci arasında değişmektedir, bu da öğrencilere bireysel ilgi ve etkileşim sağlar.

Avustralya Dil Okulu, öğretmenler genellikle Avustralya, İngiltere, ABD, Kanada ve Yeni Zelanda gibi İngilizce konuşulan ülkelerden gelmektedir. Öğretmenler dünya çapında geçerli olan CELTA, DELTA ve TESOL gibi dil öğretme sertifikalarına sahiptir.

Avustralya’da Dil Okulları, öğrencilere şehir turları, müze gezileri, spor etkinlikleri, film geceleri, kültürel etkinlikler, hafta sonu gezileri, barbekü partileri gibi sosyal aktiviteler sunmaktadır.

Avustralya Dil Okulları kültürel geziler kapsamında öğrenciler ile birlikte Sydney Opera House turu, Great Barrier Reef dalış gezisi, Uluru-Kata Tjuta Milli Parkı turu,Melbourne şehir turu, Gold Coast plaj gezisi, Blue Mountains yürüyüş turu ve Taronga Zoo ziyareti bulunur. Avustralya’da dil öğrenme sürecinde bu geziler, öğrencilerin kültürel bağlamda dil pratiklerini artırarak,daha akıcı ve doğal bir şekilde iletişim kurmalarına yardımcı olur.

Avustralya Dil Okulu Vizesi

Avustralya Dil Okulu Vizesi, Student Visa (Subclass 500) olarak adlandırılır ve Avustralya İçişleri Bakanlığı tarafından yönetilir. Avustralya dil okulu vize türleri arasında, English Language Intensive Courses for Overseas Students (ELICOS) kategorisi bulunur. Avustralya vize başvurusu yapmak için öncelikle bir dil okulundan kabul mektubu alınmalı ve ardından Avustralya İçişleri Bakanlığı'nın resmi web sitesinden online başvuru yapılmalıdır.Türkiye'den başvuru yapacak öğrenciler, VFS Global gibi aracı vize merkezlerini kullanabilirler. Avustralya dil okulu vizesi ücreti 620 Avustralya dolarıdır. Avustralya dil okulu vize başvurusunun onaylanma süresi genellikle 4 ila 12 hafta arasında değişmektedir.

Avustralya Öğrenci Vizesi Nasıl Alınır

Avustralya Dil Okulu Çalışma İzni

Avustralya Dil Okulu Çalışma İzni, öğrencilere haftada 20 saat çalışma izni vermektedir. Özel tatil günlerinde ise haftalık çalışma izni 40 saate çıkmaktadır.

Avustralya Dil Okulu Şartları

Avustralya Dil Okulu Şartları, uluslararası öğrenciler vizede onay alabilmesi için sunması gereken gerekli evraklar şunlardır:

 • Randevu Kâğıdı
 • Online Vize Başvuru Formu
 • Pasaport Fotokopi(Geçmiş vizeler dahil)
 • Kimlik Fotokopi
 • 2 adet son 6 ay içerisinde çekilmiş Biyometrik Fotoğraf 35 mm x 45 mm
 • Seyahat Sağlık Sigortası
 • Dil Okulu Evrakları CoE belgesi
 • Banka Hesap Dökümü-Banka imza Sirküleri
 • İşyerinden İzin Belgesi(Referans Mektubu)
 • SGK Giriş Bildirgesi
 • Sigorta Hizmet Dökümü
 • Diploma yada Öğrenci iseniz İngilizce Öğrenci Belgesi
 • Transkript
 • Türkiye’de kazandığın ingilizce sertifikalar
 • Vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Erkek adaylar için askerlik terhis / tecil belgesi

Avustralya Sağlık Sigortası

Avustralya'da dil eğitimi alırken sağlık sigortası yaptırmak zorunludur. Avustralya sağlık sigortası zorunluluğun nedeni, uluslararası öğrencilerin eğitimleri süresince sağlık hizmetlerine erişimlerini ve sağlık giderlerini karşılayabilmelerini sağlamaktır. Avustralya Hükümeti, Overseas Student Health Cover (OSHC) adı verilen bu sigortayı, öğrencilerin acil durumlar veya hastalık durumlarında mali zorluk yaşamamaları ve sağlık hizmetlerinden tam olarak yararlanabilmeleri için gerekli görmektedir.

Avustralya Yaşam Masrafları

Avustralya Yaşam Masrafları, dil okulu öğrencileri için için aylık ortalama 1,500-2,500 AUD arasında değişmektedir. Bu miktar, konaklama,ulaşım,beslenme ve diğer geçim harcamalarını kapsamaktadır. En pahalı bölgeler Sydney, Melbourne ve Brisbane iken; en ucuz bölgeler Adelaide, Hobart ve Darwin'dir. Pahalı bölgeler daha fazla iş ve eğitim fırsatları sunarken, dezavantajları yüksek kira ve yaşam masraflarıdır. Ucuz bölgeler ise daha düşük yaşam maliyetleri ve sakin bir yaşam tarzı sunar, ancak iş olanakları ve sosyal aktiviteler sınırlı olabilir.

🍞 Bir somun ekmek (250 gr)= 1.00 A$

🥗 1 kilo marul= 2.50A$

🥚 Bir düzine yumurta= 1.35 A$

🍟 1 Kilogram patates= 4.17 A$

🥗 Bir kilo tavuk kanadı=13.65 A$

🌯1 kilo soğan= 3.77 A$

🍏 1 kilogram elma=  4.87 A$

🍌 1 Kg muz= 4.00 A$

🧀 1 kilo yerli peynir= 16.23 A$

🍅 1 Kg domates= 4.64 A$

☕️Kafeteryada sütlü kahve= 1.91 A$

🍟 Bir şişe su (0.33l)= 2.44 A$

🍔Mc Donalds Menüsü= 8.72 A$

🥤Bir kutu Coca Cola veya Pepsi (0.33l)= 2.71 A$

🌯Ucuz bir restoranda bir kişilik yemek= 13.91 A$

🥘İyi bir restoranda iki kişilik yemek= 46.67 A$

🍟 Bir litre süt= 1.91 A$

🍊 1 Kg portakal= 5.49 A$

 

👩‍🏭Avustralya'da Ortalama maaş (stopaj ve vergiler uygulandıktan sonra)= 6,650 A$

🤵Avustralya'da Bir muhasebecinin maaşı= 5,550 A$

💁Avustralya'da Garsonun maaşı= 6,429. A$

🕺Avustralya'da Duvarcı ustası maaşı= 6,000 A$

👨‍🔬Avustralya'da Bir dişçinin maaşı= 9,357 A$

🧛‍♀️Avustralya'da Bir Öğretmen maaşı=6200 A$

👨‍💻Avustralya'da Mimarın maaşı=9,083 A$

👩‍👧‍👦Avustralya'da çocuk bakıcısının maaşı= 5,200 A$

Avustralya Konaklama

Avustralya konaklama türleri yurtlar,paylaşımlı daireler, aile yanı konaklama ve özel öğrenci evleri bulunur. Öğrenci yurtları ve özel öğrenci konutları genellikle şehir merkezlerinde yer alır ve yüksek kaliteli imkanlar sunar. Bu seçeneklerde genellikle tek kişilik odalar,çift kişilik odalar ve stüdyo daireler bulunur.Aylık ücretler ortalama 1.000-2.000 AUD arasında değişir ve elektrik, su, internet gibi hizmetler genellikle ücrete dahildir.

İletişim Formu

Avustralya Ulaşım

Avustralya ulaşım seçenekleri arasında otobüs, metro, tren, taksi, bisiklet bulunmaktadır. En çok tercih edilen ulaşım aracı trenlerdir. Avustralya'da özellikle büyük şehirlerde yoğun trafik görülür.Trafiğin en yoğun olduğu bölgeler Sydney ve Melbourne'dur; en sakin bölgeler ise Hobart ve Darwin'dir. Trafik yoğunluğunun fazla olduğu saatler genellikle sabah 7:00-9:00 ve akşam 16:00-18:00 arasıdır.

Avustralya İklimi

Avustralya İklimi, yıl boyunca genellikle ılımandır. Yazlar sıcak ve kurak geçerken, kışlar ılıman ve yağışlıdır. En yüksek sıcaklıklar ocak ve şubat aylarında, en düşük sıcaklıklar ise temmuz ayında görülür. Yaz aylarında ortalama sıcaklık 25-35°C, kış aylarında ise 5-15°C arasındadır. En kurak aylar genellikle ocak ve şubat, en yağışlı aylar ise mayıs ve hazirandır. Kar yağışı nadir olup, sadece bazı yüksek bölgelerde görülür.

Avustralya'ya Nasıl Gidilir?

Avustralya'ya Nasıl Gidilir, Türkiye'den Avustralya'ya direk uçuş bulunmamakta, genellikle aktarmalı uçuşlar tercih edilmektedir. İstanbul Havalimanı'ndan aktarmalı olarak Doha,Dubai veya Singapur üzerinden Sydney,Melbourne ve Perth gibi havalimanlarına ulaşılabilir. Türkiye'den Avustralya'ya uçakla seyahat ortalama 18-24 saat sürmektedir. En çok uçuş yapan havayolu şirketleri arasında Qatar Airways,Emirates, Singapore Airlines ve Turkish Airlines bulunmaktadır.Avustralya uçak bileti, sezon ve biletin satın alındığı tarihe göre değişiklik göstermekle birlikte, ortalama 1,200-2,500 USD arasındadır.

Avustralya Türkiye Saat Farkı

Avustralya Türkiye Saat Farkı, bölgelere göre değişiklik gösterir. Örneğin, Sydney ve Melbourne, Türkiye'den 7 saat ileri iken, Perth 5 saat ileri ve Brisbane 8 saat ileridir. Türkiye'de saat 12:00 iken, Sydney ve Melbourne'de saat 19:00, Perth'de saat 17:00 ve Brisbane'de saat 20:00 olur.

Avustralya Gezilecek Yerler

Avustralya gezilecek yerler arasında en popüler olanları şunlardır:

 • Sydney Opera House
 • Great Barrier Reef
 • Uluru
 • Bondi Beach
 • Daintree Rainforest
 • Blue Mountains
 • Melbourne Cricket Ground
 • Kangaroo Island
 • Fraser Island
 • Kakadu National Park
 • Whitsunday Islands
 • Tasmania
 • Gold Coast
 • Barossa Valley
 • Phillip Island 

Avustralya Gezilecek Yerler

Avustralya Eğitim Süreci Nasıl İşleyecek ?

Adım - "KAYZ INTERNATIONAL" ile Profesyonel Danışmanlık Deneyimi

 • "KAYZ INTERNATIONAL" ile uluslararası eğitim danışmanlığı hizmetine başlayarak eğitim hedefleriniz için ilk adımı atarsınız.
 • Detaylı form doldurarak tercihlerinizi, dil profili, akademik ve profesyonel geçmişinizi paylaşırsınız.
 • Danışmanlar, bu bilgilere dayanarak sizin için en uygun eğitim stratejilerini ve programları önerir.
 • Ülke seçimi konusunda bağlılığınız yoksa, popüler ülkelerin avantajları, vize ve maliyetleri analiz edilir.
 • Eğitim başlangıç tarihleri, vize işlemleri ve maliyet incelenmesiyle ideal zaman dilimi ve bütçe yönetimi için rehberlik edilir.

Adım - Stratejik Seçim ve Kararlaştırma Süreci

 • Program seçiminde ihtiyaç ve beklentilere göre adım adım yönlendirme yapılır.
 • Eğitim ve konaklama seçenekleri, başarılı bir deneyim için özel olarak vurgulanır.
 • En uygun konaklama alternatifleri, konfor ve tercihlerinize göre detaylıca incelenir.
 • Başvuru için gerekli belgeler ve örnek dokümantasyon sağlanır, sürecin kolaylaştırılması hedeflenir.
 • Sorularınız için telefon, e-posta veya ofis ziyaretleri aracılığıyla iletişime geçilebilir, detaylı bilgi ve rehberlik alınabilir.

Adım - Kayıt ve Başvuru Süreci

 • Başvuru formu dikkatlice doldurulur, belgeler uzmanlarca incelenir. Konaklama ve uçuşlar özenle ayarlanır. Mali yükümlülükler ödenir, belgeler eğitim kurumuna sunulur. Vize için belge listesi paylaşılır ve randevu ayarlanır.

Adım - Kabul Onayının Alınması ve Vize Sürecinin Takibi

 • Seçtiğiniz dil okulundan gelen kabul belgesi doğrultusunda, sizleri derhal bilgilendirme süreci başlatılır.
 • Randevu takibi yapılır.
 • Tarafınızca temin edilen vize dokümanları, uzman danışman ekibimiz tarafından minutiöz bir şekilde değerlendirilir. Eksik veya düzeltilmesi gereken belgeler varsa, bu konuda sizi derhal bilgilendiririz.
 • Vize başvurusu için talep edilen formlar, seçmiş olduğunuz programın ve hedef ülkenin bilgileri detaylıca doldurulur.
 • Bireysel mülakatın zorunlu olduğu ülkeler için, firmamızdaki uzman ekibimizle birlikte mülakat öncesi kapsamlı bir hazırlık seansı gerçekleştirilir.

Adım - Vize Onay Sürecinin İzlenmesi ve Seyahat Öncesi Son Hazırlıklar

 • Elde edilen vize dokümanı uzman ekibimiz tarafından kapsamlı bir incelemeye tabi tutulur.
 • Tercih etmiş olduğunuz konaklama hizmeti hakkındaki bütün detaylar size sunulur.
 • Yurt dışı seyahatiniz için uygun uçak bileti rezervasyon işlemleri titizlikle gerçekleştirilir.
 • Eğitim programıyla ilgili mali yükümlülükler, banka havalesi ya da nakit ödeme seçenekleriyle eksiksiz olarak yerine getirilir.

Adım - Eğitim Yolculuğunuzda "KAYZ INTERNATIONAL" Profesyonel Destek Sunar

 • "KAYZ INTERNATIONAL" eğitim sürecinizde sürekli destek sunar.
 • Eğitim veya konaklama sorunlarında çözüm stratejileri geliştirilir.
 • Eğitim değişikliği gerektiğinde uygun alternatifler sunulur.
 • Avustralya'ya gelen öğrencilere danışmanlık hizmetine devam ediyoruz.

Avustralya Dil Okulu Danışmanlık

Avustralya’da dil eğitimi almak isteyen öğrenci adayların KAYZ International ile başvuru yaptığınız taktirde okul başvuru,okul kabul belgelerin getirilmesi,vize evraklarının hazırlanması gibi süreçleri şirketimiz yönetmektedir.KAYZ International yurtdışı eğitim danışmanlık firması olarak Avustralya dil okulları kayıt sürecinde ÜCRETSİZ DANIŞMANLIK hizmeti vermektedir.

Avustralya Dil Okulları Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

İletişim Formu