Kaplan International
İçindekiler

Kaplan International Dil Okulu

Kaplan International Dil Okulu Hakkında

Kaplan International Languages, sekiz yıllık bir yıl boyunca deneyimleriyle dil eğitim fuarı toplantılarından biri olarak, sunulan eğitim programlarının çeşitliliği ve eğitim ağının sürekli seçenekleriyle tanınmaktadır. 1930'ların başlangıcından bu yana, küresel olarak sunulan eğitimlerin karşılandığı İngiltere, Amerika, Avustralya, Kanada, İrlanda , Singapur ve Yeni Zelanda'da toplam 41 adet eğitim merkeziyle faaliyet göstermektedir.Şehirdeki yer alan modern okullarımızdan dünyaca ünlü üniversite Dönücülerine kadar süren eğitim lokasyonlarında, yüksek kalitede İngilizce dil eğitimi ve Üniversite Hazırlık Programları ile akademik olarak ulaşmaktadırlar.

Kaplan International,kalıcılıkları,güncel araçları ve eğitim teknolojilerini sunarken, aynı zamanda bulundukları bölgede kültürel, sosyal ve tarihi etkinliklere kolay erişim imkanı sağlamaktadır. 80 yılı aşkın süredir devam eden, yalnızca akademik başarıları içeren bilgilerp, uluslararası bir topluluk içinde çeşitli kültürler arası etkileşim fırsatı sunuyoruz.

Eğitimde çeşitlilik, akademik müttefiklik ve teknolojik yenilik ilkesini edinen Kaplan International English, 100'den fazla ülke vatandaşının tercih ettiği bir dil eğitim kurumudur. Öğrencilerin her birinin eğitim genişlerindeki potansiyellerini en üst düzeyde çıkarabilmeleri için tasarlanmış kurslarımız, kişisel İngilizce eğitim programı özel olarak hazırlanmış seçenekler sunuyor. TOEFL ve IELTS gibi sınav hazırlık kursları, uzun dönem dil gelişim programları ve genel dil bilgilerinin yayınlanmasına yönelik tatil veya yoğun kurslar ile gelişmeler, İngilizce dillerinin akıcılığı hızlı ve etkili bir şekilde kazanma fırsatı bulmaktadırlar.

Kaplan International Dil Okulu Kapasitesi

Kaplan International, İngiltere haricinde başta Amerika olmak üzere Kanada, İrlanda, Avustralya, Fransa, Almanya ve İsviçre’de her yıl toplam 40.000 binden fazla öğrenciyi okullarında ağırlamaktadır.

Kaplan International Dil Okulu Kuruluş Yılı

Kaplan International English, 1967'de kuruldu. Bu kuruluş, dil eğitimi ve sınavlara hazırlık kurslarında dünya çapında bir liderdir. Yıllar geçtikçe Kaplan, yüksek kaliteli İngilizce dil eğitimi ve çeşitli ülkelerden gelen öğrencilere çok çeşitli eğitim seçenekleri sunma konusunda itibar kazandı. Genel ve yoğun İngilizce kursları, iş İngilizcesi, TOEFL ve IELTS gibi sınavlara hazırlık ve üniversite hazırlık programları gibi çeşitli programlar sunmaktadırlar.

Kaplan International Dil Okulu Eğitim Dili

Kaplan International, İngiltere haricinde başta Amerika olmak üzere Kanada, İrlanda, Avustralya, Fransa, Almanya ve İsviçre’de her yıl toplam 40.000 binden fazla öğrenciye ingilizce dil eğitimi vermektedir.

Kaplan International Dil Okulu Öğrenci Sayısı

Kaplan International Languages, geniş özetli eğitim ağıyla, yıllık 40.000'den fazla öğrenciye hizmet verme özelliğine sahiptir. Bu saygın kurum, dünya çapında birden fazla yerdeki eğitim merkezleri aracılığıyla, uluslararası için geniş bir eğitim yelpazesi sunarak, dilbilgisinde yeni ufuklar açmayı hedeflemektedir. Kaplan International'ın geniş listeleri, dağılımları dil eğitiminde mükemmellik ve kapsamlı bir öğrenme deneyimi sağlayan taahhüdünün bir göstergesidir.

Kaplan International Dil Okulu Programları

Kaplan International Dil Okulu Konaklama Seçenekleri

Aile yanında konaklama

Öğrenciler, samimi bir ev ortamında İngilizce pratik yapma fırsatı sağlayan yerel bir aile yanında yaşayabilirler. Bu seçeneğe günde iki öğün yemek dahildir. Aile yanında konaklamalarda mevcut oda tipleri Twin, Single veya Double'dir. Bu seçenek için minimum yaş 16'dır.

Öğrenci Yurdu

Bu seçenek, öğrencilerin diğer öğrencilerle birlikte genellikle okula yakın bir yurtta yaşamasına olanak tanır. Yurtların çoğu mutfaklıdır ve bu seçenek için minimum yaş 18'dir. Her okulun yurtları, okul sayfalarındaki Yurt Bilgi Dosyalarında ayrıntılı olarak açıklanan farklı özelliklere ve olanaklara sahiptir.

Kaplan Dışı Konaklama

Öğrenciler ayrıca kendi konaklama yerlerini bulma seçeneğine de sahiptir. Bu durumda, önemli bilgiler için Kaplan'a iletişim adreslerini ve telefon numaralarını vermeleri tavsiye edilir.

Bu konaklama seçeneklerinin fiyatlarıyla ilgili olarak Kaplan International, genel web sitesinde belirli fiyatları listelememektedir. Bunun yerine, web sitelerinde, potansiyel öğrencilerin kendi kurs ve konaklama tercihlerine göre ayrıntılı fiyatlandırma bilgileri bulabilecekleri bir fiyat teklifi aracı sağlarlar. Bu araç Kaplan International Quote Tool'da bulunabilir​​​​. Ayrıca Kaplan, aday öğrencilerin bir broşür talep ederek fiyat listesini indirebilmelerini veya en iyi fiyatlar ve mevcut promosyonlar hakkında bilgi almak için eğitim danışmanlarıyla iletişime geçmelerini tavsiye ediyor.

Kaplan International Dil Okulu Olanakları

Kaplan International Languages, dünyanın dört bir yanındaki gelen dağıtım dillerinde en üst düzeyde deneyimler sunmak için tasarlanmış çeşitli olanaklarla donatılmıştır. Bu olanaklar arasında yüksek kaliteli sınıflar, interaktif teknolojiler, kütüphaneler ve öğrenci salonları yer almaktadır. Okulların, akademik ilerlemeleri için gereken tüm kaynakları sunmaktadır.

Derslerin dışında rahat edebilecekleri ve kapasiteleri devam ettirebilecekleri alanlar düşünülerek tasarlanmıştır. Bilgisayar laboratuvarları ve ücretsiz Wi-Fi erişimi, öğrencilerin ders sayılarına ve çevrimiçi kaynaklara her zaman erişebilmesini sağlar. Buna ek olarak dil pratiklerini arttırmak için tasarlanan sosyal alanlar ve konuşma kulüpleri bulunmaktadır.

Kaplan International ayrıca güvenlik ve konfor sunan, modern konaklama konaklama olanakları sunuyor. Bu konaklama imkanları arasında öğrenci yurtları ve aile yanı konaklama yer alır, her iki bölümdeki bölümlerdeki kişisel kişilerin ve dilin geliştirilmesine yönelik olarak düzenlenecek şekilde düzenlenir.

Kaplan International, öğrenciler birinci sınıf bir dil öğrenme deneyimi sunmanın yanı sıra, kültürel etkinlikler ve geziler düzenleyerek, ev sahibi ülkelerin kültür deneyimlerine ve sosyal yeteneklerini geliştirmelerine olanak tanır. Bu olayların dağılımı, süreçlerin bir parçası olarak dünya listelerinin genişletilmesi ve uluslararası ağlarını geliştirme fırsatı verir.

Kaplan International Dil Okulu Sosyal Aktiviteler

Kaplan International Languages, dil eğitimlerini zenginleştirerek, kültürel açıdan tatmin edici bir deneyim sağlamak amacıyla geniş bir sosyal aktivite programı sunuyor. Bu program, hem dil pratiği yapmaları hem de farklı kültürlerden gelen sağlayıcılarla etkileşimde bulunmaları için çeşitli etkinlikler içeriyor.

Kültürel Geziler

Kaplan International'ın, bulundukları şehrin tarihini ve kültürel zenginliklerini keşfetmeye yönlendirir. Bu geziler, müze ve sanat galerisi ziyaretleri, tarihi yerlerin bozulması ve yerel festivallere bölünmesi.

Sosyal Etkinlikler

Öğrenci etkileşimi teşvik eden sosyal akşamlar, film geceleri, spor etkinlikleri, karaoke ve bilgi yarışması geceleri gibi aktiviteler sunar. Bu etkinliklerde İngilizce konuşma pratiği yapma ve yeni arkadaşlıklar kurma imkanı verir.

Atölye Çalışmaları ve Seminerler

Dil becerilerini ve kişisel gelişimlerini desteklemek için zaman zaman özel atölye çalışmaları ve eğitici seminerler sunar. Bu seminerler arasında özgeçmiş yazma, müzakere teknikleri ve yerel işlere yönelik günlük bilgilendirici sunumlar bulunabilir.

Dil Pratik Grupları

Kaplan, çeşitli konuşma kulüpleri ve dil değişim etkinlikleri boyunca dil pratiğini geliştirmelerini sağlar. Bu, bir yandan öğrendikleri, günlük hayatta kullanma fırsatı sunarken diğer yandan da farklı bakış açılarından yeni şeyleri öğrenmelerine yardımcı olur.

Uluslararası Akşamlar

Öğrencilere kendi kültürlerini tanıtma ve diğer kültürleri kutlama imkanı veren akşamlar seçenekleri. Bu, uluslararası yemek geceleri, kültürel sunumlar ve dans etkinlikleri gibi dahildir.

Kaplan International Dil Okulu Uluslararası Öğrenci Oranı

Kaplan International Amerika okullarındaki Türk öğrenci oranı yıl boyunca ortalama olarak %5-6'dır.Kaplan International Languages her yıl 150 farklı ülkeden 40.000'in üzerinde öğrenciyi ağırlamaktadır. Bu çeşitli öğrenci topluluğu, Kaplan'ın küresel çekiciliğini ve çok çeşitli uluslararası öğrencileri çekme yeteneğini sergiliyor. Uluslararası öğrencilerin oranı konuma ve kursa göre değişiklik göstermektedir, ancak bu istatistik Kaplan'ın uluslararası eğitimdeki önemli rolünü vurgulayarak, onun çok çeşitli kültürel ve eğitimsel geçmişlere hitap etme kapasitesini vurgulamaktadır.

Kaplan International Dil Eğitimi Almanın Avantajları

 • Kaplan International Dil Eğitimi, dünya genelinde çeşitli İngilizce dil eğitimi sunan bir kurumdur.
 • Kaplan International'da dil eğitimi almak, dağıtımda eğitim almak, konuşulan ülkelerde yaşama ve o dilde günlük hayatlarını sürdürme fırsatı sunuyor. Bu, dil öğrenmeyi doğal bir süreç haline getirir ve dağılımlarını yerel ağızla, gerçek kullanım iletişimlerinde deneyimlemeyi sağlar.
 • Kaplan, modern öğretim bölümleri ve yöntemleriyle tanımlanması. Dersler genellikle etkileşimli ve öğrenci merkezlidir, bunların dil özelliklerinin etkili bir şekilde gelişmesine yardımcı olur.
 • Kaplan International'da eğitim veren öğretmenler, genellikle yüksek öğretim ve bölümlerden oluşan, öğrencilerdir. Bu durum öğrenme rejimini arttırır.
 • Kaplan International Covent Garden Dil Okulu'nun prestijli konumu, öğrencilere Londra'nın eşsiz kültürel zenginliklerini keşfetme fırsatı sunmaktadır. Covent Garden'ın merkezine sadece kısa bir yürüyüş mesafesinde yer alan okulumuz, bu canlı semtin sunduğu sanat, müzik ve tiyatro etkinliklerine kolay erişim sağlamaktadır.
 • Dünyaca ünlü British Museum ve National Gallery gibi tarihi ve kültürel mekanlar okulumuza birkaç dakikalık yürüme mesafesinde bulunmaktadır. Bu kurumlar, öğrencilerimize geniş zaman dilimleri boyunca birikmiş sanat ve tarih koleksiyonlarını keşfetme olanağı tanıyarak, onlara eğitimlerinin yanı sıra geniş bir entelektüel ufuk kazandırır.
 • Okulumuzun çevresindeki sayısız restoran, kafe ve alışveriş merkezi, öğrencilere çeşitli yemek ve alışveriş seçenekleri sunarak, sosyal yaşamlarına katkıda bulunmaktadır. Okulumuzun konumu, öğrencilerimizin Londra'nın sunduğu geniş yelpazedeki gastronomik ve ticari deneyimlere kolaylıkla erişimini mümkün kılar.
 • Ulaşım olanakları açısından da merkezi bir konumda bulunan Kaplan International Covent Garden Dil Okulu, Londra'nın geniş metro ve otobüs ağlarına yürüme mesafesindedir. Öğrencilerimiz, şehir içi seyahatlerini kolaylaştıracak şekilde Londra'nın her noktasına rahatlıkla ulaşım sağlayabilirler.

Londra Gezilecek Yerler

Londra, zengin tarihi, etkileyici mimari yapıları, ünlü parkları ve kültürel mekânlarıyla dünyanın en turistik şehirlerinden biridir. İşte Londra'da gezilecek yerlerin bir listesi:

 • British Museum
 • Buckingham Sarayı
 • Londra Kulesi
 • Tower Bridge
 • Westminster Sarayı ve Big Ben
 • London Eye
 • Tate Modern
 • National Gallery
 • West End Tiyatroları
 • Hyde Park

Londra Ulaşım

Londra, dünyanın en etkileyici ve kapsamlı ulaşım sistemlerinden birine sahiptir. Şehir içi ulaşımda çeşitli seçenekler mevcuttur:

Metro (Tube)

Londra metrosu (Tube olarak da bilinir), ülkenin ayrılması için en popüler ve hızlı yollardan biridir. 11 hatta sahip bu sistem, şehrin birçok noktasında ulaşımı sağlar. Oyster Card veya temaslı kredi kartı ile kolayca ödeme yapabilirsiniz.

Otobüsler

Londra'nın kırmızı çift katlı otobüsleri, şehri gezmek için ekonomik ve keyifli bir alternatiftir. Otobüsler genellikle gece saatlerine kadar hizmet verir, bazı hatlar ise 24 saat çalışır.

Yerüstü ve DLR

Londra'nın dış mahallelerine ve çevresine ulaşım için Yerüstü ve Docklands Hafif Raylı (DLR) hatları kullanılır.

Trenler

Londra'nın çeşitli tren istasyonlarından, şehir içi ve şehir dışı birçok yere trenle ulaşabilirsiniz.

Santander Cycles (Boris Bikes)

Şehir genelinde bulunan bisiklet kiralama istasyonlarından uygun fiyata bisiklet kiralayabilir ve şehri bisikletle keşfedebilirsiniz.

Taksiler

İkonik siyah Londra taksileri şehrin her yerinde bulunur. Taksi duraklarından veya sokak üzerinden taksi çağırabilirsiniz. Ayrıca Uber gibi araç çağırma hizmetleri de mevcuttur.

Tekneler

Thames Nehri boyunca hizmet veren nehir otobüsleri, hem ulaşım hem de şehir üzerinden şehrin manzarasını izleme fırsatı sunuyor.

Londra Yaşam Maliyetleri

🍞 Bir somun ekmek (250 gr)= 1.57£

🥗 1 kilo marul= 0.81£

🥚 Bir düzine yumurta= 3.08£

🍟 1 Kilogram patates= 2.88£

🥗 Bir kilo tavuk kanadı=7.71£

🌯1 kilo soğan= 2.10£

🍏 1 kilogram elma= 2.68£

🍟 1 Kilogram patates= 2.00£

🧀 1 kilo yerli peynir= 8.09£

🍅 1 Kg domates= 4.24£

☕️Kafeteryada sütlü kahve= 1.00£

🍟 Bir şişe su (0.33l)= 2.28£

🍔Mc Donalds Menüsü= 9.61£

🥤Bir kutu Coca Cola veya Pepsi (0.33l)= 2.77£

🌯Ucuz bir restoranda bir kişilik yemek= 12.99£

🥘İyi bir restoranda iki kişilik yemek= 63.84£

🍔Mc Donalds Menüsü= 6.54£

☕️Kafeteryada sütlü kahve= 3.77£

🥤Bir kutu Coca Cola veya Pepsi (0.33l)= 1.75£

   Bir şişe su (0.33l)= 1.02£

🍊 1 Kg portakal= 3.82£

🍌 1 Kg muz= 1.99£

 

👩‍🏭Londra'da Ortalama maaş (stopaj ve vergiler uygulandıktan sonra)= 2,511.41£

🤵Londra'da Bir muhasebecinin maaşı=  3,420.72£

💁Londra'da Garsonun maaşı=1,424.19£

🕺Londra'da Duvarcı ustası maaşı= 2,152.35£

👨‍🔬Londra'da Bir dişçinin maaşı= 9,822.75£

🧛‍♀️Londra'da Bir Öğretmen maaşı=2500£

👨‍💻Londra'da Mimarın maaşı= 5,741.29£

👩‍👧‍👦Londra'da çocuk bakıcısının maaşı= 1,349.78£

Kaplan International Dil Okulu Ödülleri

Kaplan Dil Okulları Ödülleri, genellikle Kaplan International'ın dil okulları kapsamında verilen çeşitli ödülleri veya takdirleri ifade eder. Bu ödüller aşağıdaki gibi kategorileri içerebilir:

 • Akademik Mükemmellik Ödülü
 • Öğrenci İlerleme Ödülü
 • Kültür Elçisi Ödülü
 • Toplumsal Katkı Ödülü
 • Olağanüstü Öğretmen Ödülü
 • Dil Öğretiminde Yenilik Ödülü
 • Üstün Mezunlar Ödülü
 • En İyi Dil Okulu Ödülü
 • Yılın Okulu Ödülü
 • Öğrenci Seçimi Ödülü

Dil eğitiminde küresel varlığıyla tanınan Kaplan Dil Okulları İngilizce, Fransızca, Almanca ve İspanyolca dillerinde çok çeşitli kurslar sunmaktadır. Dünya çapındaki çeşitli prestijli kuruluşlardan aldıkları akreditasyonların da gösterdiği gibi, yüksek akademik standartları ve hizmet kaliteleri ile tanınmaktadırlar.

Kaplan, Amerika Birleşik Devletleri'nde Sürekli Eğitim ve Öğretim Akreditasyon Konseyi (ACCET) tarafından akredite edilmiştir ve Kaliforniya'da özel bir kurum olarak faaliyet gösterme onayına sahiptir ve 2009 Kaliforniya Özel Ortaöğretim Sonrası Eğitim Yasasının minimum standartlarını karşılamaktadır. Birleşik Krallık'ta okulları English UK üyesidir ve British Council tarafından akredite edilmiştir. Kanada'da, Languages Canada'nın akredite üyeleridirler. Fransa'da Fransızca yabancı dil merkezlerine yönelik bir sertifika olan "Français Langue Étrangère" kalite etiketini aldılar. Almanya'da, dil öğretiminde yaygın olarak kabul edilen bir Avrupa kalite standardı olan EAQUALS (Avrupa Kaliteli Dil Hizmetleri Birliği) tarafından akredite edilmiştir.

Kaplan'ın kaliteli eğitime olan bağlılığı, çeşitli üniversitelerle olan ortaklıklarıyla daha da vurgulanmakta olup, bu ortaklıklar onların Birleşik Krallık, ABD ve Avustralya'da üniversite diploması kurslarına girmeyi hedefleyen öğrencilere hazırlık programları sunmalarına olanak sağlamaktadır. Bu ortak üniversitelerden bazıları arasında Arizona Devlet Üniversitesi, Aston Üniversitesi, Bournemouth Üniversitesi, City University London, Cranfield Üniversitesi, Massey Üniversitesi, Murdoch Üniversitesi, Nottingham Trent Üniversitesi, Pace Üniversitesi, Queen Mary Üniversitesi Londra, Simmons Üniversitesi, Connecticut Üniversitesi, The University of Connecticut yer almaktadır. Tulsa Üniversitesi, Adelaide Üniversitesi, Birmingham Üniversitesi, Brighton Üniversitesi, Bristol Üniversitesi, Essex Üniversitesi, Glasgow Üniversitesi, Liverpool Üniversitesi, Newcastle Üniversitesi, Nottingham Üniversitesi, Westminster Üniversitesi ve Batı Üniversitesi İngiltere.

Kaplan International Resmi Başvuru Merkezi

Kayz International yurtdışı eğitim danışmanlığı olarak Kaplan International dil okullarının Türkiye'deki resmi başvuru merkezi olarak dil eğitimi almayı düşünen öğrencilerin kabul süreci,vize süreci ve birçok hizmetlerde ÜCRETSİZ DANIŞMANLIK vermekteyiz.

Kaplan International Dil Okulu Fotoğraf Galeri

Kaplan International Dil Okulu Video

Kaplan International Dil Okulu Nerede

Amerika

 • Kaplan International Boston - Harvard Square
 • Kaplan International Berkeley
 • Kaplan International Chicago
 • Kaplan International Los Angeles - Westwood
 • Kaplan International New York - Central Park
 • Kaplan International Santa Barbara
 • Kaplan International Seattle - Downtown

İngiltere

 • Kaplan International Bath
 • Kaplan International Bournemouth
 • Kaplan International Cambridge
 • Kaplan International Liverpool
 • Kaplan International London - Covent Garden
 • Kaplan International Manchester
 • Kaplan International Oxford
 • Kaplan International Torquay

İrlanda

 • Kaplan International Dublin

İskoçya

 • Kaplan International Edinburgh

Kanada

 • Kaplan International Toronto
 • Kaplan International Vancouver

Online

 • K + Live

Kaplan International Sokak Görüntüsü

 

Kaplan International İletişim Bilgileri

Kaplan International Dil Okulu Sık Sorulan Sorular

İletişim formu