Amerika Staj  Nedir?

Amerika Birleşik Devletleri'nde gerçekleştirilen Amerika Staj Programı, Dış İşleri Bakanlığı'na bağlı BridgeUsa ve Cultural Affairs büroları vasıtasıyla sunulan J1 Kültürel Değişim Programı çerçevesindedir. Bu özgün program, global iş dünyasında etkin ve yetkin bireylerin yetişmesine önemli bir katkıda bulunmayı hedeflemektedir.

Amerika'da Staj İmkanları ve Süreci

Amerika Staj programının sunduğu olanaklarla, kolej ve üniversite öğrencileri, yeni mezunlar ve genç profesyonellere, Amerika'da staj yapabilme imkanı tanınmaktadır. Katılımcılar J1 Vizesi ile belirlenen sektörlere özgü eğitim ve stajlarını 18 aya kadar sürdürebilirler.

Amerika'da Staj  İş Seçenekleri

Amerika'da maaşlı staj fırsatı sunan Amerika Ücretli Staj programları, katılımcılara teorik bilgilerini pratiğe dökme imkanı sunarken aynı zamanda bir Amerikan şirketinin dinamiklerini yakından tanıma fırsatı da verir. Edinilen teorik bilgilerin pratiğe nasıl döküldüğünü görmek bu programın en büyük avantajlarından biridir.

Neden Amerika Staj Programlarına Katılmalısınız?

Modern global iş dünyasında, başarının sadece bir diploma ile ölçülmediğinin farkındayız. Amerika'da staj yapmak ile elde edeceğiniz deneyim, çok dillilik ve pratik iş deneyiminin yanı sıra, sektörel konularda derinlemesine bilgi sahibi olma avantajını da beraberinde getirir. Bu nedenle Amerika Staj Programlarına katılmanızı özellikle tavsiye ederiz.

İletişim formu