DELTA Kursu

DELTA (Diploma in Teaching English to Speakers of Other Languages) Kursu, deneyimli İngilizce öğretmenleri için tasarlanmış ileri düzey bir öğretim yeterlilik programıdır. DELTA Kursu'nun amacı, öğretmenlerin dil öğretimi becerilerini ve bilgilerini derinleştirerek, sınıf içinde ve dışında daha etkili olmalarını sağlamaktır. DELTA, 1970'lerde Cambridge Assessment English tarafından geliştirilmiş ve yönetilmektedir. İlk uygulayan kurum, Cambridge Üniversitesi'nin dil öğretim birimidir.Milli Eğitim Bakanlığı tarafından tanınırlığı, sertifika sağlayıcısının akreditasyonuna bağlı olarak değişebilir. DELTA sertifikası dünya genelinde tanınmakta ve birçok ülkede geçerlidir. Yaklaşık 100'den fazla ülke tarafından kabul edilmektedir. Bu ülkeler arasında Amerika Birleşik Devletleri, Birleşik Krallık, Kanada, Avustralya ve birçok Avrupa ve Asya ülkesi bulunmaktadır.

DELTA Kursu

DELTA Kursu Yapısı

Modül Konu İçerik Değerlendirme
Modül 1 Anlayış ve Dil Bilgisi Dil ve öğrenme teorisi, öğretim metodolojisi, dil analizi, dil öğrenme ve öğretme bağlamları. Yazılı sınav (iki bölüm)
Modül 2 Öğretim Uygulaması ve Planlaması Ders planlama, ders verme ve değerlendirme, pratik öğretim deneyimi, yansıtıcı öğretim pratiği. Yazılı ödevler, öğretim gözlemleri (10 saat), ders planları ve yansıtıcı raporlar
Modül 3 Uzmanlık Alanı Bir dil öğretim alanında (örneğin, iş İngilizcesi, genç öğrencilere öğretim) uzmanlık geliştirme, kurs tasarımı, ihtiyaç analizi. Yazılı ödev (extended assignment)

DELTA Sertifikası Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

İletişim formu