Fleming College Toronto
İçindekiler

Fleming College

Fleming College Hakkında

Fleming College, sınıf mevcudunun düşük olması sayesinde uluslararası dağılımlar, eğitimcilerle daha etkili bir iletişim ve kaynaşma fırsatı sunuyor.Ontario Kolejleri tarafından yayımlanana göre, Fleming College, %92.9'luk işveren ilgisi ile bölgedeki okullar arasında en üst sıradadır. Bu prestijli oranın elde edilmesinde, Fleming College'ın yüksek kaliteli eğitimi, bilginin eğitimci kadrosu ve sektörle olan yakın ilişkileri birleştirmesinde rol oynamıştır.

Kampüs, Kanada'nın iş ve finansın kalbi olan bir bölgede devam etmektedir. Öğrenciler, eğitim dönemlerinde ve mezuniyet sonrasında bu bölgenin sunduğu avantajlarla kariyerlerine güçlü bir başlangıç ​​yapma şansına sahiptirler.

Ayrıca Fleming College Toronto, çalışmalarına kariyer planlamadan, profesyonel CV hazırlamaya, LinkedIn profil oluşturma kadar birçok alanda destek sunuyor. Kariyer merkezi, dağılım iş fuarlarına katılım, potansiyel işverenlerle görüşme fırsatları gibi liberal yardımlar ve onların işe dağılım süreçlerini gerçekleştiriyorlar. Bu toplam destek, karlılık performansında kalma ve başarılı olma konusunda büyük bir avantaj sağlıyor.

Fleming College Kampüs Yaşamı

Sutherland Kampüsü

Fleming Koleji'nin ana merkezi olarak Peterborough şehir merkezinde konumlanan Sutherland Kampüsü, 75'ten fazla tam zamanlı programa sahip konaklama işletme, ticaret, sağlık ve teknoloji alanlarında çeşitli eğitim fırsatları sunmaktadır. Bu özet günlük, hem akademik mükemmeliyeti hem de sosyal faaliyetlerle zenginleştirilmiş bir deneyim sunma amacını taşır.

Frost Kampüsü

Lindsay'de yer alan bu doğa ile iç içe Dönücü, Fleming Koleji'nin sürdürülebilirlik ve çevre bilinci adına tutarlılıklarının bir tanesidir. Tüm programlar doğa ve çevre odaklıdır. Bu Döndürücü, arboretum, bahçeler, rüzgar türbinleri ve sulak alanlar gibi özellikleriyle gerçek bir doğa laboratuvar deneyimi yaşar.

Haliburton Kampüsü

Bu özel Dönücü, Fleming Koleji'nin sanat ve tasarım programlarının kalbidir. Zengin sanat galerileri ve müzelerle bezenmiş bu alanda, alanlardaki profesyonel eğitimcilerden ders alıyor.

Cobourg Kampüsü

Fleming Koleji'nin bu kompakt Öğrencisi, İngilizce dil yeterliliğini sağlamak amacıyla hazırlık programlarına odaklanmıştır.

Toronto Kampüsü

Fleming Koleji'nin en son öğrencisi olan Toronto Kampüsü, Trebas Institut ile işbirliği sayesinde bazı diploma ve lisansüstü programlar sunmaktadır. 2022 Eylül ayında eğitime başlayacak olan bu öğrenci, dağlık merkezi bir lokasyonda eğitim alma fırsatı sunuyor.

Fleming College Dünya Sıralaması

Times Universities 1258
QS World 1356
Shanghai List 750
Ülke Sıralaması 91

Fleming College Bölümleri

Fleming College Lisans Programları

Fleming College Yüksek Lisans Programları

Fleming College Neden Tercih Etmelisin?

Fleming Koleji, Ontario'nun en köklü uygulamalı sanat ve teknoloji fakültelerinden biri olarak biliniyor. Kuruluş, Kanada'nın ilk trans-kıtasal bağlantı projesinin mühendis ve Universal Standart Time'ın mücidi Sir Sandford Fleming'in anısına bu ismi girecektik.

Kolej, geniş bir mesleki eğitim yelpazesine ev sahipliği yapmakta, bu yelpazedeki çıraklık eğitimlerinden lisansüstü programlarına kadar uzanmaktadır. Programlar arasında muhasebe, kültür balıkçılığı, kablosuz bilgi ağları, görsel sanatlar, kaynak teknolojileri, ayırma ormancılık gibi çeşitli disiplinler bulunmaktadır.

Öğrenci merkezli eğitim anlayışı sayesinde sınıfların mevcudiyeti düşük tutulmuş olup, bire bir iletişim ve öğrenme fırsatlarına odaklanılmıştır. Bu, konunun akademik kadrosuyla sıkı tanıtımların kurulmasını ve akıl hocalığından faydalanılmasını sağlar. Bu paylaşımlar, sadece kesintilerde değil, kariyer yaşamlarında da aralıksız devam eden değerli çözümler sunuyor.

Kolejde sunulan programlar, endüstri standartları ve kişisel tasarım planı tasarlanmıştır. Teorik ve pratik öğrenme bileşenleri, sektördeki son gelişmelere paralel olarak düzenli olarak revize edilmektedir. Öğrenciler, öğrenme ve yeteneklerini gerçek dünya senaryolarında uygulayabilmek için laboratuvarlar, saha çalışmaları, simülasyonlar, stajlar, uygulamalı projeler ve kitlesel temelli projeler gibi çeşitli platformlarda deneyimler kazanabilirler.

Nitekim, Temel Performans Göstergesi Araştırması'na göre işverenlerin %95,7'si, Fleming Koleji mezunlarının iş hayatına ne kadar iyi hazırlandığı konusunda olumlu geri bildirimlerde bulunduğunu gösteriyor. Bu, Fleming Koleji'nin uluslararası bir eğitimde mükemmeliyet için ideal bir seçenek olduğunu doğrulamaktadır.

Fleming College Kabul Şartları

Business Diploma

 • Lise diploması
 • IELTS 6.0 (5.5 altında band olmadan) TOEFL 80 (20 altında band olmadan) Duolingo 105 ve üzeri

Global Business Management Graduate Certificate

 • Üniversite diploması ya da dengi mezuniyet belgesi
 • IELTS 6.5 (6.0 altında band olmadan) TOEFL 88 (22 altında band olmadan) Duolingo 115 ve üzeri

Project Management Graduate Certificate

 • Üniversite diploması ya da dengi mezuniyet belgesi
 • IELTS 6.5 (6.0 altında band olmadan) TOEFL 88 (22 altında band olmadan) Duolingo 115 ve üzeri

Supply Chain Management - Global Logistics Graduate Certificate

 • Üniversite diploması ya da dengi mezuniyet belgesi
 • IELTS 6.5 (6.0 altında band olmadan) TOEFL 88 (22 altında band olmadan) Duolingo 115 ve üzeri

International Business Management Graduate Certificate

 • Üniversite diploması ya da dengi mezuniyet belgesi
 • IELTS 6.5 (6.0 altında band olmadan) TOEFL 88 (22 altında band olmadan) Duolingo 115 ve üzeri

Personal Support Worker Certificate

 • Mezuniyet belgesi
 • IELTS 6.5 (6.0 altında band olmadan) TOEFL 88 (22 altında band olmadan) Duolingo 115 ve üzeri
 • Fleming College Toronto'nun sunduğu English Language Bridge (ELB) Programı ile öğrenciler programı başarı ile tamamlamaları durumunda bir İngilizce sınav skoruna sahip olmadan da istedikleri bölüme başvuru yapabilmektedirler.

Fleming College Burs

GUS Canada Colleges Mezun Bursu ($2,000 + $2,strong000)

TSoM, CCTB veya Trebas'tan diploma veya ileri diploma ile mezun olanların dağılımı, Fleming College Toronto'nun programlarına kabul edildiklerinde ilk dönem için 2,000 $ burs fırsatı sunulmaktadır. Eğer takvimdeki akademik başarılarını %80'in üzerinde sürdürürlerse, toplamda 4.000$ bursa kazanabilirler.

Fleming College Toronto program başlangıç ​​tarihinden önce, The Language Gallery Pathway programı (minimum 8 hafta süreli) başarılı bir şekilde uluslararası katılımcılara 2.000$ burs imkanı tanınmaktadır.

Fleming College Toronto'ya kayıt yaptıran kayıtlar, eğitimlerinin başlamasından önce, The Language Gallery'de 16 haftaya kadar sunulan çevrimiçi İngilizce Yol Haritası hediye programı verilmektedir.

Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Bursu (Bir yıllık programlar için $3,000, iki yıllık programlar için $6,000)

Bu bölgeden gelen uluslararası listede, bir yıllık programlara kayıt yaptırdıklarında $3,000 ve iki yıllık programlara kayıt yaptırıldığında $6,000 burs olanağı mevcuttur.

Fleming College Aktiviteler

Fleming College, hem akademik hem de sosyal gelişimleri için bir dizi aktivite ve olanaklar sunuyor. Bu aralıklar, dağılım sosyalleşme, ağ kurma, liderlik yönetimi kazanma ve kültürel evrensel gelişme fırsatları sunmaktadır.

 • Kulüpler ve Örgütler
 • Spor ve Rekreasyon
 • Kültürel Etkinlikler
 • Atölye Çalışmaları
 • Sosyal Etkinlikler
 • Topluluk Hizmetleri

Fleming College Öğrenci Kulüpleri

Fleming College, öğrencilerine geniş bir yelpazede öğrenci kulüpleri sunarak farklı ilgi artışları, hobilere ve profesyonel gelişime katkı sağlamayı hedefliyor.

 • Akademik Kulüpler
 • Kültürel ve Etnik Kulüpler
 • Hobi ve İlgi Kulüpleri
 • Profesyonel ve Kariyer Odaklı Kulüpler
 • Sosyal Sorumluluk ve Toplum Hizmeti Kulüpleri
 • Spor ve Rekreasyon Kulüpleri
 • Sanat ve Medya Kulüpleri

Fleming College Kütüphanesi

Fleming College Kütüphanesi, eğitim ve öğrenme süreçlerini desteklemek amacıyla geniş bir kaynak yelpazesi sunan modern ve çok işlevli bir merkezdir. Fleming College Kütüphanesi, toplantıları, öğretim üyelerine ve çalışanlara araştırma, öğrenme ve sürdürme faaliyetlerini desteklemek için geniş bir koleksiyona sahiptir. Kütüphane, sürekli olarak varlığını sürdüren ve bilgi birikimine yanıt vermek için modern teknoloji ve kaynaklara yatırım yapar. Kütüphane, basılı kitapların yanı sıra e-kitaplar, dergiler, gazeteler, veri tabanları ve diğer dijital olarak saklanan geniş bir koleksiyona sahiptir. Öğrencilerin bilgisayarları, yazıcıları, tarayıcıları ve diğer teknolojik araçları sunarak araştırmalarını ve projelerini yaparlar. Öğrenciler için sessiz çalışma alanları, grup çalışma odaları ve sunum alanları gibi farklı ihtiyaçlara yönelik özel alanlar bulunmaktadır. Kütüphaneciler, dağıtım ve öğretim üyelerine araştırma yöntemleri, kaynak kullanımı ve bilgi dağıtım hizmetleri eğitim ve danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Öğrencilerin, kütüphanenin dijital koleksiyonlarına, içinden ve dışından erişebilirler. Fleming College Kütüphanesi, iklimin demokratikleştirilmesi ve yaşam boyu öğrenmeyi teşvik etme misyonuyla hareket eder. Bilginin gücüne inanan bir kurum olarak, kütüphane, görünüm açıklığının ve kapsamının genişletilmesi vurgular ve bu kapsamdaki kaynaklar sürekli günceller.

Toronto’da Yaşam

Toronto, Kanada'nın en büyük şehri olup Ontario eyaletinin başkentidir. Kozmopolit yapısı, uluslararası toplulukları, canlı kültürel sahnesi, muhteşem mimarisi ve çok sayıda eğlence ve dinlence fırsatı ile bilinir. Toronto, 200'den fazla etnik kökene ev sahipliği yapmaktadır. Bu, şehrin restoranlarından festivallerine kadar her yerde hissedilir. Çeşitli mahallelerde dünyanın dört bir yanından gelen kültürleri deneyimleyebilirsiniz, örneğin; Chinatown, Little Italy, Greektown ve Koreatown. Toronto, birçok ünlü üniversite ve koleje ev sahipliği yapmaktadır, bu da onu uluslararası öğrenciler için popüler bir destinasyon yapmaktadır.Toronto, Kanada'nın iş ve finans merkezidir. Bay Street, ülkenin finansal kalbi olarak bilinir. Medya, teknoloji, sanat ve diğer sektörlerde de büyük fırsatlar bulunmaktadır.

Eğlence ve Etkinlikler

Toronto, spor etkinlikleri, konserler, tiyatrolar ve festivallerle yıl boyunca hareketlidir. CN Kulesi, Royal Ontario Museum, Toronto Islands ve Distillery District gibi turistik mekanları ziyaret edebilirsiniz.

Doğal Güzellik

Toronto, halka açık parklar, plajlar ve doğal alanlarla doludur. Özellikle yaz aylarında şehir sakinleri High Park, Toronto Islands ve Scarborough Bluffs gibi yerlerde vakit geçirirler.

Kültür ve Sanat

Toronto, canlı bir sanat sahnesine sahiptir. Art Gallery of Ontario, Toronto Symphony Orchestra ve TIFF (Toronto Uluslararası Film Festivali) gibi kültürel etkinlikler ve mekanlar şehri yıl boyunca canlandırır.

Spor

Toronto, NHL'den Toronto Maple Leafs'e, NBA'den Toronto Raptors'a kadar birçok profesyonel spor takımına ev sahipliği yapar.

Kış Ayları

Toronto'da kışlar soğuk ve karlı geçebilir, bu da kayak, paten gibi kış sporları için fırsatlar sunar.

Toronto’da Gezilecek Yerler 

Toronto, Kanada'nın en büyük şehri olup zengin bir tarih, kültür ve mimari mirasa sahiptir. Şehirde ziyaret edebileceğiniz birçok ilgi çekici yer ve etkinlik bulunmaktadır. İşte Toronto'da gezilecek popüler yerlerden bazıları:

 • CN Kulesi
 • Royal Ontario Museum (ROM)
 • Toronto Adaları
 • Distillery District
 • St. Lawrence Market
 • Art Gallery of Ontario (AGO)
 • Toronto Hayvanat Bahçesi
 • Casa Loma
 • Harbourfront Centre
 • Bata Shoe Museum

Toronto’da Yaşam Maliyetleri

🍞 Bir somun ekmek (250 gr)= 2.84$

🥗 1 kilo marul= 2.63$

🥚 Bir düzine yumurta= 3.10$

🍟 1 Kilogram patates= 4.17$

🥗 Bir kilo tavuk kanadı=14.11$

🌯1 kilo soğan= 2.77$

🍏 1 kilogram elma=  2.87$

🍟 1 Kilogram patates= 4.17$

🧀 1 kilo yerli peynir= 14.14$

🍅 1 Kg domates= 4.64$

☕️Kafeteryada sütlü kahve= 2.93$

🍟 Bir şişe su (0.33l)= 1.26$

🍔Mc Donalds Menüsü= 5.49$

🥤Bir kutu Coca Cola veya Pepsi (0.33l)= 1.24$

🌯Ucuz bir restoranda bir kişilik yemek= 10.33$

🥘İyi bir restoranda iki kişilik yemek= 64.75$

🍔Mc Donalds Menüsü= 5.49$

🍏 1 kilogram Limon= 1.56$

🥤Bir kutu Coca Cola veya Pepsi (0.33l)= 1.24$

🍟 Bir litre süt= 2.73$

🍊 1 Kg portakal= 3.49$

🍌 1 Kg muz= 1.99$

 

👩‍🏭Toronto'da Ortalama maaş (stopaj ve vergiler uygulandıktan sonra)= 2,947.11$

🤵Toronto'da Bir muhasebecinin maaşı= 4,117.46$

💁Toronto'da Garsonun maaşı= 1,637.13$

🕺Toronto'da Duvarcı ustası maaşı=2,633.15$

👨‍🔬Toronto'da Bir dişçinin maaşı= 11,380.79$

🧛‍♀️Toronto'da Bir Öğretmen maaşı=3800$

👨‍💻Toronto'da Mimarın maaşı=4,920.72$

👩‍👧‍👦Toronto'da çocuk bakıcısının maaşı= 1,603.52$

Toronto Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Toronto, Kanada'nın en büyük şehri olup, geniş bir şehir içi ulaşım ağına sahiptir. Toronto'nun şehir içi ulaşımını sağlayan ana kurum, Toronto Transit Commission (TTC) olarak bilinir.

Metro (Subway) Sistemi

Toronto'nun metro sistemi, 4 ana hatta sahip olup şehrin büyük bölümüne hizmet verir: Yonge-University, Bloor-Danforth, Scarborough ve Sheppard hatları.Metroların çalışma saatleri genellikle sabah 06:00'dan gece 01:30'a kadardır. Ancak, hat ve gün başına göre değişiklik gösterebilir.

Tramvay (Streetcar) Sistemi

Toronto'nun bazı ana caddelerinde tramvay hizmeti bulunmaktadır.Tramvaylar, genellikle yoğun saatlerde sık sık gelir ve şehir merkezinin ana arterlerini kapsar.

Otobüsler

TTC'nin otobüs ağı, metro ve tramvay hatlarını tamamlayarak, şehrin metro veya tramvay hattı olmayan bölgelerine ulaşımı sağlar.

GO Transit

Toronto'nun dış bölgeleriyle şehir merkezi arasında demiryolu ve otobüs hizmeti sunan bölgesel bir ulaşım hizmetidir.Bu servis, Toronto'nun yanı sıra komşu bölgeler olan Peel, Halton, Durham ve diğerlerine hizmet verir.

Bisiklet

Toronto, bisiklet yolları ve kiralık bisiklet istasyonlarıyla bisiklet sürmeye uygun bir şehirdir. Özellikle yaz aylarında, şehrin birçok bölgesinde bisikletle dolaşmak popülerdir.

Taksi ve Ridesharing

Toronto'da birçok taksi şirketi bulunmaktadır ve Uber, Lyft gibi ridesharing hizmetleri de aktif olarak kullanılmaktadır.

Toronto’da Dükkan Kapanış Bilgileri

Toronto'daki dükkanların kapanış bilgileri genellikle dükkanın türüne, konumuna ve haftanın gününe göre değişiklik gösterebilir.

Büyük Alışveriş Merkezleri (örn. Toronto Eaton Centre, Yorkdale Shopping Centre)

 • Hafta içi ve Cumartesi: Genellikle 10:00 - 21:00 arası.
 • Pazar: Genellikle 11:00 - 19:00 arası.

Mahalle Dükkanları ve Butikler

 • Hafta içi: Genellikle 10:00 veya 11:00'de açılıp 18:00 veya 19:00'da kapanır.
 • Pazar günleri daha kısa saatlerde çalışabilirler.

Büyük Süpermarketler ve Marketler (örn. Loblaws, Metro)

Genellikle 07:00 veya 08:00'de açılıp 22:00 veya 23:00'de kapanır.Bazıları 24 saat açık olabilir.

Restoranlar ve Kafeler

Hafta içi: Genellikle 07:00 veya 08:00'de açılıp 22:00 veya 23:00'de kapanır.Hafta sonları daha geç kapanabilir.

Toronto Konaklama

Toronto'daki Fleming College, öğrencilere farklı ihtiyaç ve tercihleri karşılayacak çeşitli konaklama türleri ve bütçelerle çeşitli konaklama seçenekleri sunmaktadır. Fleming College Toronto Konut Destek Ekibi, ister uzun vadeli ister kısa vadeli kiralama seçenekleri arıyor olun, yaşamak için uygun fiyatlı, kullanışlı ve konforlu bir yer bulma konusunda yardım sağlar.

Fleming College Toronto ve konut ortakları tarafından sağlanan konaklama seçeneklerinden ve önerilen aylık bütçelerden bazıları şunlardır:

Kampüs Dışı Öğrenci Yurdu

 • Önerilen Aylık Bütçe: 800$'dan Başlayan Fiyatlar
 • Uzun Dönem Kiralama: Mevcut
 • Kısa Süreli Kiralama: Mevcut
 • Haritaya Göre Ara: Hayır
 • Mevcut uygulama: Hayır.

Apartman Daireleri, Evler, Özel Odalar ve Aile Yanında Konaklama Dahil Çeşitli Konut Tipleri

 • Önerilen Aylık Bütçe: 600$'dan Başlayan Fiyatlar
 • Uzun Dönem Kiralama: Mevcut
 • Kısa Süreli Kiralama: Mevcut
 • Haritaya Göre Arama: Evet
 • Mevcut uygulama: Hayır.

Daha Pahalı Kampüs Dışı Öğrenci Yurdu Seçenekleri

 • Önerilen Aylık Bütçe: 1300$'dan itibaren
 • Uzun Dönem Kiralama: Mevcut
 • Kısa Süreli Kiralama: Mevcut Değil
 • Haritaya Göre Ara: Hayır
 • Mevcut uygulama: Hayır.

Daireler, Evler, Daireler ve Özel Odalar Dahil Ek Seçenekler

 • Önerilen Aylık Bütçe: 600$'dan Başlayan Fiyatlar
 • Uzun Dönem Kiralama: Mevcut
 • Kısa Süreli Kiralama: Mevcut
 • Haritaya Göre Arama: Evet

Fleming College Fotoğraf Galeri

Fleming College Video

Fleming College Nerede

124 Eglinton Ave West, (3rd and 4th floors, Toronto, ON M4R 2G8, Kanada

Toronto'daki Fleming College iki ana adreste bulunmaktadır: Ana kampüs 124 Eglinton Avenue West'tedir ve 3. ve 4. katları kaplar; Sağlık ve Bilim Kampüsü ise 90 Eglinton Avenue West'te 5. katta yer alır. Bu konumlar Toronto, Ontario, Kanada'da, özellikle sırasıyla M4R 2G8 ve M4R 1A2 posta kodu alanlarındadır.

Fleming College Sık Sorulan Sorular

İletişim formu