Westcliff University
İçindekiler

Westcliff University Hakkında Genel Bilgiler

Westcliff Üniversitesi, 1993'te Irvine, Kaliforniya'da kurulmuş olup, iş ve eğitim alanlarında kaliteli eğitim sunan özel, kar amacı gütmeyen bir kurumdur. Çevrimiçi ve kampüs içi programlarla global bir öğrenci kitlesine hizmet veren Westcliff, 5,625 öğrencisiyle kişiselleştirilmiş bir öğrenim deneyimi sunar. İki ana kampüsü, Irvine ve Los Angeles'ta bulunan üniversite, Güney Kaliforniya'nın iş ve teknoloji imkanlarından faydalanarak uygulamalı eğitim fırsatları sağlar. İşletme, Eğitim ve Teknoloji & Mühendislik olmak üzere üç fakülte üzerinden çeşitli lisans ve yüksek lisans programları sunulmaktadır. Özellikle İşletme Fakültesi, güçlü lisansüstü pazarlama programlarıyla tanınır. Küçük sınıf mevcutları ve düşük öğrenci-öğretim üyesi oranı sayesinde, öğrencilere birebir ilgi ve pratik öğrenim imkanları sunulmaktadır.Üniversite, öğrencilerinin kişisel ve profesyonel gelişimlerine özel bir önem atfeder ve bu doğrultuda eğitim süreçlerini şekillendirir.Westcliff University, eğitim programlarını sürekli olarak günceller ve yeniler. Bu amaçla, Google, Deloitte, Cox Communications, Hewlett-Packard ve Hyundai gibi global ölçekte tanınan şirketlerden sektör liderlerini bünyesinde bulunduran bir program danışma konseyi ile iş birliği yapmaktadır. Bu konsey, üniversitenin akademik içeriğinin uluslararası standartlarda ve endüstri ihtiyaçlarına uygun şekilde sürekli olarak yenilenmesine katkıda bulunur.

Westcliff University Kampüs Bilgileri

Westcliff University, Irvine, Kaliforniya'daki modern Intersect Kampüsü'nde yer alır.Bu 16 dönümlük kampüs, Güney Kaliforniya'nın dinamik ve yenilikçi çevresini yansıtan mimarisiyle dikkat çeker. Palmiye ağaçları ve şehir bahçeleri ile çevrili bu kampüs, plajlara yakınlığıyla da öne çıkar. Üniversite, Kütüphane ve Dijital Kaynaklar Merkezi aracılığıyla 80 milyondan fazla bilimsel içeriğe erişim sağlayarak akademik faaliyetleri desteklemektedir. Kampüste konut sağlanmamakla birlikte, öğrencilere yakın konumlarda konaklama imkanları sunulur. Westcliff, NAIA ve Kaliforniya Pasifik Konferansı'na üye olup çeşitli spor dallarında faaliyet gösterirken, öğrenci kulüpleri ve organizasyonları ile zengin bir öğrenci yaşamı sunar. Kampüs, Irvine ve Orange County'nin kültürel ve eğlence olanaklarına kolay erişim imkanı tanıyarak öğrencilere geniş bir sosyal ve profesyonel ağ olanağı sağlar.

Westcliff University Kampüs Yaşamı

Westcliff University, Irvine, Kaliforniya'da bulunan canlı bir kampüs ortamı sunar ve öğrencilere kişisel ve mesleki gelişim için geniş olanaklar sağlar. Çeşitli ilgi alanlarına ve hobilerine hitap eden öğrenci kulüpleri, topluluk hissini güçlendirirken liderlik ve ağ kurma becerilerini geliştirmeye yardımcı olur. Westcliff Yoga Kulübü gibi kulüpler, öğrencilere akademik yaşamın stresinden uzaklaşarak refah ve huzur bulma fırsatı sunar. Üniversite, öğrencilere mali yardım seçenekleri, çeşitli yemek mekanları ve modern dinlenme tesisleri gibi kaynaklara erişim sağlayarak kapsamlı bir eğitim deneyimi sunar. Ayrıca, seminerler ve atölye çalışmaları düzenleyerek ve toplum hizmeti projeleriyle sosyal sorumluluk bilincini teşvik ederek öğrencilerin akademik ve kişisel becerilerini geliştirmelerine olanak tanır. Kampüs dışında, Irvine'ın kültürel ve rekreasyonel etkinliklere yakınlığı, öğrencilerin eğlenceli ve öğretici zaman geçirebilecekleri bir çevre sunar.

Westcliff Üniversitesi Dünya Sıralaması

Times Universities 401-600
QS World 601-800
Shanghai List -
Ülke Sıralaması 203

Westcliff University Fakülteleri

Westcliff Üniversitesi, çeşitli fakülteleri aracılığıyla çeşitli akademik programlar sunmaktadır. Westcliff Üniversitesi'ndeki fakülteler şunlardır:

 • İşletme Fakültesi
 • Teknoloji ve Mühendislik Fakültesi
 • Eğitim Fakültesi
 • Hukuk Fakültesi

Westcliff Üniversitesi Bölümleri

Westcliff Üniversitesi Lisans Bölümleri

Westcliff Üniversitesi Yüksek Lisans Bölümleri

Westcliff Üniversitesi Kabul Şartları Nedir?

Westcliff Üniversitesi, lisans ve yüksek lisans eğitimine devam etmek isteyen Türkiye'den gelen öğrenciler de dahil olmak üzere uluslararası öğrencilere kapsamlı ve destekleyici bir ortam sunmaktadır. Başvurmak için aday öğrencilerin, sorunsuz bir kabul süreci sağlamak için belirli akademik ve belgesel gereklilikleri karşılamaları gerekir.

Lisans Programları Şartları

 • Lise Diploması: Uluslararası öğrencilerin lise diploması veya eşdeğerini tamamlamış olmaları gerekir. Westcliff Üniversitesi, Uluslararası Bakalorya (IB) ve A Seviyeleri gibi uluslararası diplomaları tanır. IB için küresel ortalamaya yakın bir diploma puanı (yaklaşık 29-30 puan) rekabetçi olabilir. A Düzeyleri genellikle seçilen çalışma alanıyla ilgili konular arasında A-C aralığında olmalıdır.
 • Anadili İngilizce olmayan kişilerin, TOEFL veya IELTS gibi standartlaştırılmış sınavlarla İngilizce yeterliliğini kanıtlamaları gerekir. Üniversite genellikle 80 civarında bir TOEFL iBT puanı veya 6.0 veya daha yüksek bir IELTS puanı arar. Tüm programlar için zorunlu olmasa da, SAT veya ACT gibi standartlaştırılmış test puanlarının sunulması teşvik edilmektedir.
 • Resmi lise transkripti
 • Motivasyon mektubu
 • Biometrik Fotoğraf
 • Özgeçmiş
 • Pasaport
 • İki adet tavsiye mektubu gibi evraklar da istenmektedir​.

Yüksek Lisans Programları Şartları

 • Uluslararası öğrencilerin akredite bir kurumdan lisans diplomasına veya bunun tanınmış eşdeğerine sahip olmaları gerekir.
 • Westcliff Üniversitesi birçok standart İngilizce yeterlilik sınavını kabul etmektedir.TOEFL ve IELTS bulunmaktadır.TOEFL iBT'de 80-100 civarında veya IELTS 6,0-7,0 civarında bir puanı talep etmesi yaygındır.
 • Özgeçmişlerde önceki çalışma deneyimleri ve dış aktiviteler öne çıkarılmalıdır.
 • Kişisel beyan veya motivasyon mektubu
 • Biometrik Fotoğraf
 • Pasaport
 • Referans mektubu
 • Başvurunuzu destekleyebilecek ilgili sertifikalar veya başarılar

Westcliff University Başvuru Tarihleri

Westcliff Üniversitesi, testler için gereken süreyi ve uluslararası posta gecikmelerini göz önünde bulundurarak, uluslararası öğrencilerin kabul sürecine kaydolmayı planladıkları dönemden çok önce başlamalarını teşvik etmektedir. Uluslararası öğrenciler için özel başvuru tarihleri şunlardır:

 • 28 Ağustos 2023 tarihinde başlayacak Güz Dönemi 1. Dönem için son başvuru tarihi 5 Haziran 2023'tür.
 • 23 Ekim 2023'te başlayacak Güz Dönemi 2. Oturumu için son başvuru tarihi 31 Temmuz 2023'tür.
 • 8 Ocak 2024'te başlayacak olan Bahar Dönemi 3. Oturumunun son başvuru tarihi 16 Ekim 2023'tür.

Westcliff University Kabul Oranları Nedir?

Westcliff Üniversitesi, 100'den fazla ülkeden çok çeşitli uluslararası öğrenci topluluğuyla, son kabul döngülerinde uluslararası öğrenciler için %72'lik bir kabul oranına sahipti​. 2022'de üniversite önemli sayıda yeni öğrenciyi ağırladı; yerleşik olmayan yabancılar öğrenci demografisinin %56'sını oluşturdu.Üniversite, yalnızca 114 lisans derecesi, 302 yüksek lisans derecesi ve 18 doktora derecesi veren İşletme ve Yönetim alanında özellikle yüksek sayıda derece verilen çeşitli programlar sunmaktadır.

Westcliff University Ücretleri Ne Kadar?

2022-2023 akademik yılı için, Westcliff Uluslararası Öğrenciler Üniversitesi'ndeki eğitim ve ücretler aşağıdaki gibidir:

 • Lisans programları: Öğrenim ve ücretler yaklaşık 17.550 $ 'dır. Ayrıca, kampüs dışı yaşam maliyetlerinin 16.911 $ olduğu tahmin edilmektedir.
 • Lisansüstü Programlar: Öğrenim ve ücretler yaklaşık 18.108 $ 'dır ve kampüs dışı yaşam maliyetlerinin de 16.911 $ olduğu tahmin edilmektedir.

Westcliff University Burs Veriyor Mu?

Westcliff Üniversitesi, uluslararası öğrencilerinin farklı ihtiyaçlarını desteklemek için çeşitli burslar sunmaktadır. Bu burslar, öğrencilerin akademik ve profesyonel hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmak için tasarlanmış olup, üniversitenin motivasyonu yüksek ve çeşitliliğe sahip bir öğrenci topluluğu oluşturma konusundaki kararlılığını yansıtmaktadır.

Uluslararası öğrencilere sunulan burslar arasında Dr. David McKinney Memorial Scholarship, Corporate Partner Scholarship, Civil Servant Scholarship, Non-Profit Scholarship, Law Enforcement Scholarship, Military Scholarship, and specific scholarships gibi yeni programlara yönelik özel burslar bulunmaktadır.

Örneğin, Dr. David McKinney Memorial Scholarship, mükemmelliğe bağlılık ve derecelerini sosyal iyileştirme için kullanma vizyonu sergileyen yeni öğrencilere bir yıl boyunca dağıtılacak şekilde 10.000 $'a kadar teklif veriyor. Benzer şekilde, Devlet Memuru, Kâr Amacı Gütmeyen Kuruluş ve Kolluk Kuvvetleri Bursları gibi sektöre özel burslar, ilgili sektörlerdeki çalışanlara yönelik %20 öğrenim ücreti indirimi ve başvuru ücreti muafiyeti sunmaktadır.

Westcliff Üniversitesi Ünlü Mezunları

Amatulla Colombowala, MBA 

Hindistan'da bir finansal analist.

Ted S. Woodrow, DM

Westcliff Üniversitesi, Amerikan Eyalet Kolejleri ve Üniversiteleri Birliği ve California Eyalet Üniversitesi sisteminin eski başkanı.

Isabelle Bart 

Kâr amacı gütmeyen Global Glimpse organizasyonunu kuran bir sosyal girişimci.

Alan Gatlin, Ed.D (ABD) 

Birleşmiş Milletler ve Dünya Bankası gibi kuruluşlarla çalışmış bir eğitim ve strateji koçu.

Dr. Andrea R Hemphill, MBA, Ed.D 

Dönüşümcü bir lider ve teknoloji uzmanı.

Bryant Ugonna Iriele, MBA

Nijerya'daki bir teknoloji şirketinin CEO'su.

Andy Jaszczynski, BBA

Polonya'da profesyonel bir voleybol oyuncusu.

Westcliff University Ödülleri

Westcliff Üniversitesi, çeşitli alanlarda artan tanınırlığını ve başarılarını yansıtan birçok önemli ödül almıştır. Üniversitenin aldığı ödüllerden bazılarının listesi:

 • Emerging Growth Award- Kurumsal Büyüme Derneği (ACG) Orange County tarafından 2022'de verilen bu ödül, Westcliff Üniversitesi'nin bölgedeki başarısını ve genişlemesini vurguluyor.
 • Impact Rankings 2022- Birleşmiş Milletlerin Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleriyle uyumlu katkılarından dolayı Times Yüksek Öğrenim Etki Sıralamasında tanınmıştır.

Westcliff Üniversitesi Fotoğraf Galeri

Westcliff Üniversitesi Video

Westcliff Üniversitesi Nerede?

Westcliff Üniversitesi'nin ana kampüsü Irvine, Kaliforniya'da stratejik bir konuma sahiptir ve öğrencilere gelişen bir iş ortamına ve canlı bir topluluk yaşamına erişim sağlar. Ana kampüsün özel adresi 17877 Von Karman Avenue, Suite 400, Irvine, CA 92614, ABD'dir. Bu konum, üniversiteyi yenilikçiliği ve teknoloji şirketlerine yakınlığıyla bilinen bir bölgede konumlandırmakta ve ağ oluşturma ve istihdam için çok sayıda fırsat sunmaktadır.

Westcliff University Sokak Görüntüsü

 

Westcliff Üniversitesi İletişim Bilgileri

Westcliff Üniversitesi Resmi Başvuru Merkezi

KAYZ International yurtdışı eğitim danışmanlığı olarak Westcliff University’nin ve Amerika'da hemen hemen her okulun Türkiye'deki resmi başvuru merkezi olarak üniversite lisans,yüksek lisans eğitimi almayı düşünen öğrencilerin kabul süreci,vize sürecinde DANIŞMANLIK HİZMETİ vermekteyiz.Direk Üniversite kabulü dışında IB,AP Programları,Pathway,Yaz Okulları,Dil Okulları programlarında uzman kadromuzla siz değerli öğrencilere doğru yönlendirme yapmaktayız.

Westcliff Üniversitesi Sık Sorulan Sorular

İletişim formu