Amerika Staj Gerekli Belgeler Nelerdir?

Pasaport

Amerika'da Staj yapmayı planlayan adayların program başlangıç tarihinden itibaren en az 1 yıllık geçerliliği olan bir pasaportları olması gerekmektedir.

Öğrenci Belgesi

Amerika Staj Programları'na katılacak öğrencilerin, okul tarafından en fazla 6 ay önce alınmış kaşeli ve imzalı bir öğrenci belgesine sahip olmaları zorunludur.

Transkript

Amerika'da Staj yapacak adaylar için tamamlanmış son döneme ait kaşeli ve imzalı bir transkript gerekmektedir. Bu transkriptin kapalı, kaşeli ve imzalı bir zarf içerisinde sunulması Amerika Staj İş Seçenekleri'nin gereksinimlerindendir. Transkriptin bu şartlara uygun olmaması, vize işlemleri sırasında ret veya görüşme alınamama riskini doğurabilir.

Biometrik Fotoğraf

5cmx5cm boyutlarında, beyaz arka fonlu, yüze odaklı, aksesuarsız, her iki kulağın göründüğü bir fotoğraf gereklidir. DS-160 formu doldurulurken de bu fotoğrafın elektronik halinin kullanılması gerekmektedir.

Referans Belgesi

Amerika Ücretli Staj yapmayı planlayan adaylar için daha önce çalıştıkları kurumdan bir referans belgesi alınması önerilmektedir.

Kimlik Fotokopisi

Yurtdışı Staj vize randevusu alırken gereken evraklar arasında yer almaktadır.

DS-2019 Formu, SEVIS Belgesi ve Sağlık Sigortası Poliçesi: Amerika'da Staj Nasıl Yapılır sorusunun cevaplarından biri de bu belgelerdir. Bu önemli belgeler, danışmanlık hizmeti aldığınız firmalar aracılığıyla size sunulacaktır.

Amerika Staj Programları hakkında daha ayrıntılı bilgi için uzman danışmanlarımıza başvurabilirsiniz.

İletişim formu